2021’de En Çok Kullanılan Emoji Belli Oldu

booking

4Cloud Member
Katılım
15 Kasım 2021
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
31
Konum
Bursa
The Unicode Consortium, en çok kullandığımız emojilerin neler olduğunu açıkladı. Geçen senenin zirvedeki ifadesi yine aynı yerinde kaldı.

The Unicode Consortium, 2021 boyunca en çok kullanılan emojiler hakkında yeni bir rapor yayınladı. Rapor, Sevinç Gözyaşları isimli emojinin yine en popüler emoji olduğunu ve ardından kalp emojisinin geldiğini ortaya koydu. Dünya dillerini dijitalleştirmekten sorumlu kurum tarafından toplanan verilere göre Sevinç Gözyaşları tüm emoji kullanımının yüzde 5’ini oluşturdu.

Diğer tüm emojiler çok geride kaldı. Yıl boyunca bir sonraki en çok kullanılan emojiler 🤣, 👍 , 😭, 🙏, 😘, 🥰, 😍 ve 😊 oldu. Rapor, verilerin en çok kullanılan emoji verilerinin son kez halka açıklandığı 2019’dan çok farklı olmadığını da gözler önüne serdi. Pandemi bile emoji alışkanlıklarımızı pek değiştirememiş.

En Çok Kullanılan Emoji Kategorileri Neler Oldu?
En Çok Kullanılan Emoji

Rapor ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz toplam 3.663 seçenek arasından en iyi 100 emojinin diğer emojilerden çok daha popüler olduğunu da ortaya çıkarttı. Bu 100 emojinin, 2021’de paylaşılan tüm emojilerin yüzde 82’sini oluşturduğunu da öğrenmiş olduk.

The Unicode Consortium ayrıca “Suratlar ve Duygu”, “İnsanlar ve Vücut”, “Etkinlikler” ve “Bayraklar” gibi çeşitli kategorilerdeki en popüler emojiler için kategori bazında verilerin bir listesini de açıkladı. Sonuçlar, Gülen Yüz ve Eller gibi kategorilerin en sık kullanılan emojilerden bazıları olduğunu gösterdi.

Bu arada Bitkiler ve Çiçekler emojisi de çok sık kullanıldı ve daha küçük bir alt grup olmasına rağmen ‘Hayvanlar ve Doğa’ kategorisi de çok sık kullanıldı. Aksine en büyük kategori (258 emoji) olmasına rağmen bayraklar en az kullanılan emoji kategorisi olmaya devam etti.
 

Son Konular

Son mesajlar