Oyuncunun Gözünden Battlefield V

Artuğ Doğan

General Staff
Katılım
27 Ocak 2021
Mesajlar
1
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Electronic Arts'ın son oyunu olan Battlefield V nedir size biraz bunlardan bahsetmek istiyorum;
Öncelikle bir sunucuda 64 kişinin birbiriyle savaştığı Battlefield V bizlere diğer BF oyunlarından farklı olarak RTX teknolojisiyle geliyor bu da eğer sağlam bir sisteminiz varsa size damarlarınızın en uç noktasına kadar savaş gerçekçiliği sağlıyor, oyun diğer BF oyunlarının aksine yani en azından BF1'den önce çıkan oyunlara göre ikinci dünya savaşını bizlere yansıtmakta. Oyun içerisinde zevkinize göre girebileceğiniz birden fazla harita ve oyun modu bulunmakta tabi bunlar bir oyundan beklenen büyük artılar neticesinde biz oyuncular tek bir haritaya veya aynı oyun modunda oynamaktan sıkılabiliyoruz. First Person Shooter olan oyun dinamik yapısı sayesinde siz oyun içerisindeyken bir o yana bir bu yana giderek savaşıyorsunuz tabi eğer sniper oynamayı sevenler için de güzel fırsatlar da sunmuyor değil, hadi gelin biraz daha özele inelim:
1- Öncelikle Karakterimizin dış görünüşünü fazla detaylı olmasa da giydiği kıyafeti değiştirebilme özelliğimiz var ayrıca bu özellik sadece karakterimizde değil aynı zamanda silahımızda da mevcut.
2- Silahlarımıza perk denilen bir sistem getirilmiş bu da sizin silahınızı geliştirmenizi sağlıyor peki nedir bu perkler, perkler sizin default olan özellikleriniz mesela silahta hızlı aim alma veya hızlı şarjör doldurmak gibi. Ek olarak silahlarımıza seviye getirilmiş, ne kadar yüksek seviye olursanız silahınıza takabileceğiniz şeylerin sayısı artıyor.
3- Oyun içerisinde oynadığımız sınıfların (Assault-Support-Medic-Sniper) kendine ait seviyeleri mevcut ve bu seviyeler sayesinde kendi sınıfınızın farklı özellikte olan alt birimini açabiliyorsunuz.
4- Oyun bizi diğer BF oyunlarının aksine yeni oyun modlarıyla karşiılıyor aslında bu modların bazılarına önceki BF oyunlarından aşinayız tabi yeniler de var, peki nedir bu oyunda ki modlar; Conquest, Battleground, Domination, Grand Operations, Team Deathmatch, Breakthrough, Front Lines, Story mode Gibi oyun modlarına sahip.
5- Oyun moduna göre değişiklik gösterse de 32-32 savaştığımız oyun gerçekten güzel tasarlanmış ve güzel bir görsel atmosfere sokuyor bizleri.
6- Günlük görevler.
7- Haftalık görevler.

Oyunu Bu kadar övdük beki eksileri?
1-
Oyunda çok ciddi bir Cheater/Hacker sorunu mevcut ve bence bu oyunda ki hileci problemi diğer BF oyunlarına göre daha da kötü çünkü hangi takıma gelirse gelsin sizin oyun zevkinizi hiçe sayıyor ESP-WallHack veya artık ne ararsanız, yapmış olduğum küçük bir araştırma sonucunda aylık 9,99€ gibi bir fiyata alabildiğiniz güvenlikli hileler var tabi durum böyle olunca da gözler DICE firmasının üzerinde...
2- 2021 yılına gelindiği halde ki AntiCheat konusunda da büyük yol alınmasına rağmen DICE firması BF5 oyununda sınıfta kalmış durumda.
3- RTX2060'lı bir sistemde RTX teknolojisini pek devreye sokamıyorsunuz haliyle oyunda fazlaca obje ve anlık durum söz konusu...
4- Kur farkından ötürü oyunun fiyatı, tabi bu durum oyunu satın almak istediğiniz taktirde geçerli onun yerine ilk ay 5.80TL sonraki aylar 30TL ödeyerek de oyunu oynayabilirsiniz.
5- Matchmaking sisteminin yeterli olmaması.
6- Boş sunucu olmasına rağmen oyunda sizi dolu sunucuya sokup sıra bekletmesi. (Game Liste bakıp kendiniz istediğiniz sunucuya girebiliyorsunuz.)
-İlk yazımdır, eksiklerim varsa affola, okuduğunuz için teşekkürler :)
 

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Burak1

Son Konular

Son mesajlar