Sunucu/Topluluk Tanıtım Rehberi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba arkadaşlar,
Aramızda birçok kişinin kendine ait topluluk sunucuları, oyun sunucuları bulunmakta. Popüler isimlerin gölgesinde kalmış ya da popülerliğini sürdürmek isteyen birçok kişi yer almakta. Bu yüzden oyunculara ve sunucu sahiplerinin var olan oyuncu topluluklarının ve işini hakkaniyet ile sürdürüp gerçekten başarılı iş çıkartan kişi ve kişilerin bir anlık vazgeçiş ile planlarına ve hayallerine son vermesi bizleri üzmekteydi. Başka birçok platform üzerinde de bu tür konu ve konular yer almakta, sizlere herhangi bir forumu ya da platformu zorunlu tutmuyoruz. Gerçekten beğendiğiniz ve kendinize güvendiğiniz işlerinizin küçükte olsa bir kitleye hitap etmesini, duyulmasını istiyoruz. Ha derseniz ben şansımı denemek istiyorum! Tabii ki aramızda sizleri görmektende mutluluk duyarız! Bu yüzden sizlere tanıtım yapmanız için bir ortam hazırlıyoruz. Tanıtım içeriklerinden sizlere bahsetmemiz gerekirse;

• Özgün ve yaratıcı işlerinizi,
  • Yaratmış olduğunuz ya da tasarladığınız topluluğun güvenliğini,
  • Çalıntı ya da kaynak göstermeden yapılan işlerin olmadığı,
  • Zararlı yazılım ile destekli araçlarının kullanılmadığı,
  • Kişi ve kişilerin eleştirilerine açık,
  • Herhangi yasal olmayan satışların olmadığı,
  • Kin, nefret güdülmeyen,
iş ve işlerinizi paylaşımında bulunabilir, iletişim platformlarınızı paylaşabilirsiniz. (Kişi ve kişilerin kişisel bilgileri ve kişisel numaraları hariç.) Bu tür kuralların çercevesinde yer alan bir oyuncu sunucunuz, topluluğunuz var ise aramızda sizleri görmek ister ve tanıtımlarınızı sergilemenizi isteriz. Böyle isteklerimizin olmasının sebebi sizleri görüp merak eden kullanıcıların sizler ile etkileşime geçmeden, bulunan ortamında güncelliğini ve güvenilirliğini onlara göstermenizi istememizdir.

Bildiğiniz üzere birçok sunucu ve sunucular arasında hatta topluluk arasında çocukca düşmanlıklar güdülmekte hatta FAN kitlesi oluşturulma çabasındadır. Bizler uzun süredir hem bu piyasanın hemde oyun dünyasında yer aldığımız dönem içerisinde oyunun, sunucunun ya da yönetimlerin bahsettikleri işler dışında altı boş, gereksiz hiyararşileri ve özgün olmayan, kitle yönlendirmeye sahip kullanıcılara şahit olduk. Oyunlar bizleri yaşadığımız sıkıntıları atmak, keyif almak ve anlık dahi olsa var olan sorunları unutturmak için yer alır. Büyük bir kesimde bunu iş olarak yapmaktadır. Bu yüzden topluluk içerisinde sanal zorbalık, çalıntı içerik, kitleleri yönlendirip Türk oyunucu topluluklarını küçültmeye, yanlış bir şekilde yetişmesini hatta gelişmesini engellemek adına bu kurallar çercevesinde sizlerle buluşuyoruz. Umarız küçük ya da büyük tüm topluluklar ilerleyen dönemlerde içi boş düşmanlıklarından arınmış ve daha huzurlu bir ortam oluşur.

İlk kısmımızı geçtiğimize göre sizlere sunucularınızı tanıtırken zorunlu olarak bahsetmenizi istediğimiz birkaç isteğimiz bulunmaktadır;
  • Sunucu/Topluluk Adınız,
  • Hangi oyun için bu sunucunun yer aldığı,
  • Kaç kişilik olduğu,
  • Sunucu/Topluluk nasıl geliştirildiği ve nasıl kurulduğu hakkında bilgilendirme,
  • Tanıtım videonuz var ise, yok ise görseller eşliğinde kişilere güdülen amaç ya da düşünceyi aktarmanızı,
  • Kullandığınız ya da tanıtmak istediğiniz Script, paket ya da plugini,
  • Sunucu/Topluluk içerisinden görseller,
  • Sunucu/Topluluk içerisinde yer alan dünyanın hikayesi, amacı var ise,
  • Sunucu/Topluluk için kullanılan Discord adresiniz, var ise sosyal medya hesaplarınız,
  • Sunucu/Topluluk yönetiminiz nasıl ve nasıl insanlar ile çalışmak istersiniz,
Yukarıda bahsedilen maddeler zorunluluğu bulunmakta olup, oyuncularınızı ya da topluluğunuza dahil olmak isteyen kişi ve kişileri bilgidirebilirsiniz. Bu kurallar dışında açılan tanıtım, bilgilendirme vb. tüm konular uyarısız bir şekilde kaldırılacaktır. Tanıtım içerisinde yer alan içeriklerin çalıntı, kaynak gösterilmeden paylaşılması yasak olmak ile birlikte tanıtım hakkınız süresiz olarak alınacaktır.

Yapılan tanıtımlardan Forum yönetimi olarak ticari herhangi bir beklentisi ve getirisi bulunmamakta olup tarafımızdan da herhangi bir şekilde talep edilmemektedir. Bu bağlamda tanıtımı yapılan sunucu ya da topluluk içerisinde oluşan tüm sorun ve sorunlardan tanıtılan sunucu ve topluluk yönetiminin sorumlu olduğunu belirtmek isteriz.

Tanıtımı yapılacak sunucu ya da topluluğun burada yazılı olan tüm kurallar ve istekleri yerine getirmek zorundadır.
Forum tarafından bu kurallar ve istekler zaman içerisinde genişletilebilir ve değiştirilebilirdir.
Son güncelleme: 13.03.2021

Yorumlar

Durum
Durum

Son Konular

Son mesajlar